همایش بین المللی بهبود مدیریت و نظام آموزشی ایران
اطلاع رسانی وزارت آموزش و پرورش

 نخستین همایش بین المللی مدیریت آموزشی ایران در سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی کشور وابسته به وزارت آموزش و پرورش اطلاع رسانی گردید ، متن فراخوان مقالات و پوستر همایش در پایگاه اینترنتی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی کشور درج شده است.

ترغیب به ماندگاری استعدادهای برتر هدف اصلی المپیادهای علمی است

26 مرداد 1396

معاون فنی و آماری سازمان سنجش آموزش کشور گفت: هدف عمده از برگزاری المپیادهای علمی در ایران شناسایی استعدادهای دانشجویی، ترغیب و تشویق دانشجویان به تحقیق، ایجاد انگیزه برای یادگیری عمیق تر و ماندگاری آنها برای ادامه تحصیل در ایران است.

احسان جمالی در مراسم اختتامیه المپیادهای بین المللی ریاضی و شیمی گفت: برای رشته شیمی مسئولانی از تیم های مختلف کشورهای عراق، روسیه، تاتارستان، صربستان، اوکراین و ایران حضور داشتند.

وی گفت: همچنین در رشته ریاضی نیز مسئولان از تیم های مختلف از کشورهای روسیه، اوکراین و ایران در آماده سازی سوالات، تصحیح و آماده سازی نتایج با سازمان سنجش همکاری داشته اند.

جمالی در مورد نحو برگزاری المپیاد در ایران و چگونگی بین المللی شدن آن گفت: سازمان سنجش آموزش در ایران موظف به اجرای پذیرش دانشجو با برگزاری آزمون و آزمون های غیر مرتبط دانشگاهی است که در سال بالغ 160 آزمون برگزار می کند.

وی با بیان اینکه یکی از آزمون های این سازمان برگزاری المپیادهای داخلی و بین المللی است، گفت: سازمان سنجش بر اساس مصوبات قانونی موظف به برگزاری المپیادهای دانشجویی است که تاکنون 23 بار به صورت منظم و هر ساله برگزار کرده است.

جمالی یادآور شد: نخستین المپیاد کشوری در ایران در سال 75 با شش رشته شروع شد و 22 دوره است که این المپیاد برگزار می شود.

معاون سازمان سنجش آموزش کشور یادآور شد: امسال این المپیاد در 20 رشته انجام شد و مقرر شده در سال آینده سه رشته نیز به این المپیادها افزوده شود.

وی اظهار داشت: برگزاری المپیاد کشوری یا داخلی در سه مرحله است که مرحله اول همزمان با آزمون کارشناسی ارشد در 20 رشته برگزار شد و 15 نفر اول این آزمون برای شرکت در مرحله نهایی انتخاب شدند.

جمالی گفت: در این 20 رشته تعداد 301 هزار و 750 نفر یا یکدیگر به رقابت پرداختند که در نهایت 310 نفر به مرحله نهایی راه یافتند.

وی یادآور شد: برای این المپیاد به گونه دیگری هم نفرات برگزیده می شوند که آن هم به صورت نیمه متمرکز انجام می شود که توسط هشت قطب دانشگاهی کشور برگزار و نفرات برگزیده به مرحله نهایی ورود پیدا می کنند.

وی تصریح کرد: در سال جاری دو هزار و 585 نفر در المپیاد نیمه متمرکز به رقابت پرداختند که در هر رشته پنج نفر برای مرحله نهایی انتخاب شدند.

جمالی افزود: مرحله نهایی با حضور 979 نفر برگزار شد که این آزمون اواخر ماه گذشته بود و نفرات برتر رشته های شیمی و ریاضی انتخاب شدند.

معاون سازمان سنجش خاطر نشان کرد: وزارت علوم با همکاری بنیاد نخبگان تسهیلات ویژه ای برای برگزیدگان این المپیادها در نظر گرفته است.

جمالی اظهار داشت: در رشته ریاضی تعداد 43 نفر و در رشته شیمی 45 نفر در این المپیاد بین المللی شرکت کردند.

وی گفت: دانشجویان ایرانی به همراه دانشجویان روسیه، تاتارستان، عراق، اوکراین، لهستان و صربستان از 22 مردادماه تا امروز ( 26 مرداد) رقابت شان در دانشگاه شهید بهشتی انجام شد.

منبع: ایرنا


466
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 

Image result for ‫تلگرام‬‎کانال تلگرامی رسمی کنگره بین المللی بهبود مدیریت و نظام آموزشی ایران

 

تماس با دبیرخانه

02133699094

09193519331

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com


مرکز همایش