همایش بین المللی بهبود مدیریت و نظام آموزشی ایران
اطلاع رسانی وزارت آموزش و پرورش

 نخستین همایش بین المللی مدیریت آموزشی ایران در سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی کشور وابسته به وزارت آموزش و پرورش اطلاع رسانی گردید ، متن فراخوان مقالات و پوستر همایش در پایگاه اینترنتی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی کشور درج شده است.

ضرورت تجهیز سراهای دانشجویی متناسب با شأن و منزلت دانشجویان

4 آذر 1396

مدیرکل امور دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: سراهای دانشجویی باید متناسب با شأن و منزلت دانشجویان تجهیز و اداره شوند.

به گزارش ایسنا، دکتر علیرضا صامت مدیرکل امور دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در نشست هم اندیشی تدوین آیین نامه سرای دانشجویی با بیان اینکه کاربرد کلمه «سرای» به جای «خوابگاه» برای محل زندگی و اقامت دانشجویان شایسته است، گفت: این تغییر نام از آنجاست که سرای دانشجویی تنها محل خواب نیست و دانشجویان به نوعی زندگی عادی و روزمره خود را در آنجا سپری می کنند.

دکتر صامت با تأکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی نیازمند آیین نامه جامع، کامل و جدیدی درخصوص نحوه ایجاد و اداره سراهای دانشجویی است، گفت: آخرین بخشنامه ای که به طور کامل به این مهم پرداخته، مربوط به سال های ۱۳۷۴ و ۱۳۸۶ بوده است.

وی با بیان اینکه متأسفانه با تمام توسعه های کیفی و کمی دانشگاه آزاد اسلامی، کمتر به شرایط نگهداری و قوانین استفاده از سراهای دانشجویی پرداخته شده است، افزود: البته در سال های ۱۳۸۹ و ۱۳۹۱ نیز تنها دو دستورالعمل در خصوص مسائل بهداشتی و انضباطی صادر شده است، اما عملاً پاسخگوی نیاز اداره و نگهداری سراهای دانشجویی نیست.

مدیرکل امور دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر اینکه برای اداره سراهای دانشجویی باید تمام جنبه ها و موارد زندگی دانشجویان مدنظر قرار گیرد، گفت: سراهای دانشجویی باید در شأن و منزلت دانشجویان تجهیز و اداره شوند.

دکتر صامت با بیان اینکه در تدوین اولیه پیش‌نویس دستورالعمل جدید سراهای دانشجویی، از بیش از ۴۰ واحد دانشگاهی نظرخواهی شده است، تصریح کرد: ۲۱ واحد دانشگاهی نظرات خود را در مباحثی چون نحوه پذیرش دانشجویان، اسکان موقت، مسائل انضباطی، بهداشتی، چگونگی خدمات دهی، مبلغ و نحوه پرداخت شهریه و... به سازمان مرکزی اعلام و در نگارش آیین نامه مد نظر قرار گرفته و اعمال شده است.

وی ادامه داد: پس از اصلاحات و بازنگری مجدد آیین نامه، از ۲۳ واحد دانشگاهی دیگر نیز استعلام و پیش نویسی کامل تدوین شده که برای جمع بندی نهایی مورد بحث قرار خواهد گرفت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، در این نشست که به میزبانی واحد بوشهر برگزار شد، معاونین دانشجویی و فرهنگی واحدهای بوشهر، زنجان، رشت، اهواز، قزوین، کرمان، نجف آباد، اصفهان (خوراسگان)، قائمشهر و خرم آباد در کارگروه های مختلف، مسائل مطرح شده در پیش آیین نامه سراهای دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی را مورد بررسی قرار دادند.

منبع : ایسنا


379
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 

Image result for ‫تلگرام‬‎کانال تلگرامی رسمی کنگره بین المللی بهبود مدیریت و نظام آموزشی ایران

 

تماس با دبیرخانه

02133699094

09193519331

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com


مرکز همایش