همایش بین المللی بهبود مدیریت و نظام آموزشی ایران
اطلاع رسانی وزارت آموزش و پرورش

 نخستین همایش بین المللی مدیریت آموزشی ایران در سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی کشور وابسته به وزارت آموزش و پرورش اطلاع رسانی گردید ، متن فراخوان مقالات و پوستر همایش در پایگاه اینترنتی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی کشور درج شده است.

آموزش و پرورش تنها مرجع صدور مجوز آموزشگاههای آزاد زبان و مراکز پیش دبستانی است

7 آذر 1396

تهران- ایرنا- رئیس سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی و خانواده گفت: تنها مرجع صدور مجوزهای آموزشگاه های علمی آزاد زبان های خارجی، آموزش افراد زیر 20 سال و مراکز پیش دبستانی، وزارت آموزش و پرورش است و هر سازمانی که خارج از این چارچوب مجوزی صادر کند، متخلف است.

به گزارش خبرنگار حوزه آموزش ایرنا، مجتبی زینی وند روز سه‌شنبه در نشست خبری اظهار داشت: سازمان بهزیستی حق صدور مجوز برای پیش دبستانی را ندارد زیرا مبنای شکل گیری شخصیت افراد در سنین اولیه زندگی است و اگر آموزش ها متناسب با نظام تعلیم وتربیت نباشد دوگانگی در آموزش به وجود می آید.
وی افزود: برخی نهادها و سازمان ها برای دوره پیش دبستانی و مراکز آموزش غیردولتی، تکلیف مشخص می کنند و تاکنون برنامه مشخص در این زمینه وجود نداشته اما کارگروهی برای هدفمند کردن نظارت بر این مراکز و مدارس تشکیل شده است.
معاون وزیر آموزش و پرورش یادآور شد: بیشترین تخلفات مراکز و مدارس غیردولتی مربوط به مواردی است که از آموزش و پرورش مجوزی دریافت نکرده اند.
زینی وند بیان داشت: همچنین قرار است کد رهگیری برای تمامی مراکز غیردولتی که دارای مجوز وزارت آموزش و پرورش هستند، مشخص شود تا افراد برای ثبت نام ابتدا با این کد، هویت حقیقی مدارس و مراکز غیر دولتی را استعلام کنند.
وی در مورد لغو مراکز غیر دولتی متخلف نیز گفت: تاکنون گزارشی مبنی بر تخلف مراکز و مدارس غیردولتی دارای مجوز از آموزش و پرورش نداشته ایم و تخلفات مربوط به مراکز فاقد مجوز بوده است.
رئیس سازمان مدارس غیردولتی افزود: در این رابطه بر اساس نظر شورای سیاستگذاری مراکز غیردولتی، امسال 6 مدرسه منحل، دو مرکز تعطیل موقت، دو مدرسه تعطیل موقت و در یک مورد نیز مدیر مدرسه توبیخ شده است.
ادامه دارد..
فراهنگ **1883 **1055
خبرنگار :مریم جلوداران**انتشار: زینب کارگر

منبع : ایرنا


389
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 

Image result for ‫تلگرام‬‎کانال تلگرامی رسمی کنگره بین المللی بهبود مدیریت و نظام آموزشی ایران

 

تماس با دبیرخانه

02133699094

09193519331

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com


مرکز همایش