همایش بین المللی بهبود مدیریت و نظام آموزشی ایران
اطلاع رسانی وزارت آموزش و پرورش

 نخستین همایش بین المللی مدیریت آموزشی ایران در سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی کشور وابسته به وزارت آموزش و پرورش اطلاع رسانی گردید ، متن فراخوان مقالات و پوستر همایش در پایگاه اینترنتی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی کشور درج شده است.

بیشترین رشد علمی کشور طی دهه گذشته در حوزه فنی و مهندسی بوده است

17 بهمن 1396

تهران- ایرنا- رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: طی یک دهه گذشته بیشترین رشد علمی و آموزشی کشور در حوزه علوم فنی و مهندسی و متوسط این رشد حدود 22 درصد بوده است.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، ابراهیم خدایی در مراسم تجلیل از برگزیدگان المپیادهای علمی این دانشگاه افزود: براساس آمارهای موجود، درصد کل تولیدات علمی ما در جهان 1.9 است این درحالیست که ایران تنها یک درصد کل جمعیت دنیا را به خود اختصاص داده است.
رئیس سازمان سنجش عنوان کرد: طبق بررسی های صورت گرفته، میزان پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد در دانشگاه صنعتی امیرکبیر بیشتر از مقطع کارشناسی است به طور مثال در سال 96 این دانشگاه، هزار و 537 دانشجو در مقطع کارشناسی و هزار و 753 دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد جذب کرده است.
خدایی گفت: داوطلبان کنکور استقبال خوبی از دانشگاه صنعتی امیرکبیر دارند و این دانشگاه در زمینه قبولی دانشجویان در مقطع دکتری جزء 5 دانشگاه اول کشور است.
وی تصریح کرد: مدل پذیرش دانشجو را باید تقاضا تعیین کند که این مدل براساس کیفیت دانشگاه ها تعیین شود.
خدایی به تعدد قوانین و سهمیه ها برای کنکور سراسری در کشور اشاره کرد و افزود: هر سهمیه ای که داده می شود ظرفیت دانشگاه های خوب را تحت تاثیر قرار می دهد.
رئیس سازمان سنجش با بیان اینکه تعداد بالای دانشجو در کشور را باید قدر بدانیم، اضافه کرد: هیچ کشوری وجود ندارد که مردم آن به این میزان برای آموزش عالی استقبال داشته باشند و هزینه کنند و همین امر وظیفه دانشگاه‌ها را بیشتر و مهم‌تر می‌کند، ما در تولیدات کمی بسیار خوب پیش رفته‌ایم اما باید فرزندان این آب و خاک را به سمت کاربردی کردن برای حل مسائل کشور هدایت کنیم تا به امید خدا ما هم سهمی در اصلاح این وضعیت کشور داشته باشیم.

**صنعتی امیرکبیر 60 تفاهم نامه با دانشگاههای معتبر دنیا دارد

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز در این مراسم گفت: این دانشگاه حدود 60 تفاهم نامه با دانشگاه های معتبر دنیا دارد که بیشتر آنها به قرارداد همکاری منجر شده است.
سید احمد معتمدی افزود: ارتباط بین المللی صنعتی امیرکبیر بیشتر با 100 دانشگاه برتر دنیاست و 10 دانشگاه برتر دنیا علاقه مند به ارتباط با دانشگاه ما هستند.
وی خاطرنشان کرد: همچنین پروژه های مشترک اساتید صنعتی امیرکبیر با دانشگاه های معتبر بین المللی رو به افزایش است.
معتمدی با بیان اینکه دانشگاه صنعتی امیرکبیر دارای 14 هزار دانشجو است، افزود: جزء اولین دانشگاه های کشور هستیم که برنامه راهبردی تدوین کردیم و اکنون نیز دارای برنامه اجرایی هستیم.
وی یکی از اولویت های صنعتی امیرکبیر در برنامه راهبردی را توسعه متوازن برشمرد و تاکید کرد: برنامه داریم در سال های آینده جزء 200 دانشگاه برتر دنیا قرار گیریم و هرچند، رسیدن به این هدف ساده نیست اما گام های خوبی در این زمینه برداشته شده است.
معتمدی اظهار داشت: این دانشگاه طی سال های گذشته علاوه بر رشد در حوزه آموزشی و پژوهشی در زمینه های رفاهی، تغذیه و خوابگاه نیز ارتقای خوبی داشته اما همچنان از ایده آل ها فاصله داریم.
وی گفت: بخش عمده بودجه دانشگاهها وابسته به بودجه های دولتی است که باید از طریق قراردادهای پژوهشی و فناورانه بتوانیم بخشی از بودجه مورد نیاز خود را تامین کنیم.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر عنوان کرد: قراردادهای صنعتی این دانشگاه، دو برابر شده است اگرچه این قراردادها سود زیادی ندارد اما با حدودی می تواند به بودجه دانشگاه کمک کند.
در پایان این مراسم، 50 نفر از دانشجویان ممتاز دانشگاه صنعتی امیرکبیر که در مسابقات المپیاد حائز رتبه برتر شده بودند توسط رئیس دانشگاه و رئیس سازمان سنجش آموزش کشور تجلیل شدند.
** فراهنگ 1085

irna


500
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 

Image result for ‫تلگرام‬‎کانال تلگرامی رسمی کنگره بین المللی بهبود مدیریت و نظام آموزشی ایران

 

تماس با دبیرخانه

02133699094

09193519331

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com


مرکز همایش