همایش بین المللی بهبود مدیریت و نظام آموزشی ایران
اطلاع رسانی وزارت آموزش و پرورش

 نخستین همایش بین المللی مدیریت آموزشی ایران در سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی کشور وابسته به وزارت آموزش و پرورش اطلاع رسانی گردید ، متن فراخوان مقالات و پوستر همایش در پایگاه اینترنتی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی کشور درج شده است.

نامه 13رئیس دانشگاه دراعتراض به عدم افزایش حقوق

28 بهمن 1396

تهران -ایرنا - رئیس دانشگاه تهران از ارسال نامه ای با امضای ۱۳ نفر از روسای دانشگاه های بزرگ کشور به رئیس مجلس شورای اسلامی در خصوص عدم افزایش حقوق بالای پنج میلیون تومان خبرداد.

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی ایرنا محمود نیلی احمدآبادی روز شنبه در نشت مشترک با علی طیب نیا و طهماسب مظاهری دو تن از اعضای هیات علمی دانشگاه تهران که در ساختمان مرکزی برگزار شد ، اظهارامیدواری کرد: موضوعی که کمیسیون تلفیق در خصوص عدم افزایش حقوق بالای پنج میلیون تومان مطرح کرده موجب مهاجرت اساتید نشود.
وی با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی به موضوع دانشگاه ها توجه دارد به مصوبات اخیر در خانه ملت اشاره کرد و افزود: اخیر مجلس اقداماتی را انجام داد که اثر منفی بر متخصصین دانشگاه ها دارد و یکی از آنها پلکانی کردن مالیات، ایجاد سقف پاداش بازنشستگی و عدم افزایش حقوق بالای پنج میلیون تومان است که این موارد بر روند فعالیت اعضای هیات علمی دانشگاه ها تاثیر زیادی دارد.
رئیس دانشگاه تهران گفت: این مصوبات آینده کشور را دچار مخاطره می کند، سرمایه انسانی از مهمترین سرمایه های یک کشور به شمار می رود، زمانی سرمایه های مادی باعث توسعه می شود که پشتوانه انسانی داشته باشیم .
وی اظهار کرد: متخصصین سرمایه انسانی هستند این افراد در دانشگاه ها تحصیل می کنند و برای نمونه برای یک فارغ التحصیل دوره دکتری حدود ۲۰۰ هزار دلار هزینه صرف می شود این فرد به لحاظ انسانی و تخصصی بسیار ارزشمند است اما اگر اقداماتی صورت گیرد که موجب دلسردی او شود آینده علمی دچار مخاطره خواهد شد.
نیلی افزود: با موضوعات جدیدی که در مجلس مطرح شده شاهد خواهیم بود که اساتید زودتر از گذشته خود را بازنشسته کنند بنابراین امید است همانطور که شاهد مهاجرت نخبگان در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری هستیم ، شاهد مهاجرت اساتید نباشیم.
رئیس دانشگاه تهران گفت: امروز شاهد تصویب مصوبه ای در مجلس شورای اسلامی تحت عنوان تبصره ۹ بودیم که اعتبارات خوبی را در زمینه پایان نامه های دانشجویی اختصاص خواهد داد که این مصوبه با مشارکت دانشگاه تهران و تعدادی از نمایندگان تصویب شد

irna


472
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 

Image result for ‫تلگرام‬‎کانال تلگرامی رسمی کنگره بین المللی بهبود مدیریت و نظام آموزشی ایران

 

تماس با دبیرخانه

02133699094

09193519331

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com


مرکز همایش